Ajalugu

Jalgpall on spordi kuningas! Jalgpall on elu mudel- võitlus! Selliste motodega varustas väikeseid vutimehi kogu järgnevaks eluks Erik Kuusk. Mees, kes Harju Jalgpalli Kooli (HJK) nime all treenis Keilas jalgpallihuvilisi poisse. Aasta oli siis 1977. Olgugi, et nendest paarikümnest poisist sirgus ka 3 – 4 vabariigi tasemel tipptegijat, oli veelgi olulisem see, et seeme oli idanema pandud. Need samad poisiklutid, kes 70ndatel koos alustasid, jäid jalgpalli mängima mitmeteks aastateks. Küll erineval tasemel ja erinevates klubides – aga ikkagi mängima.

1995.a , kui enamikel Kuuse Erka poistest jalgpalluri kuldne iga juba möödas oli, otsustati taas kokku tulla ja luua oma klubi- Keila Jalgpalliklubi (Keila JK). Eesmärk oli tegeleda oma lemmikharrastusega, ühiselt aega veeta ja lihtsalt elust mõnu tunda. Kui Ott Aunveri vanem poeg Ott Aunver jun. ja Alar Elleri poeg Artur Eller olid 8 aastaseks saanud otsustati luua esimene treeningrühm ja sellest ajast peale on Keilas järjepidev noortetöö. Aga kuna seeme oli idanema pandud ja puu ajas võrseid, siis oli loomulik, et vutimeeste pojad ei saanud kossumeesteks sirguda, vaid ikka vutimeesteks.

Esimeseks klubi presidendiks sai Alar Eller. Klubi juhatajaks sai Targo Kaldoja, kes on tänasel päeval klubi juhatuse esimees. Juhatuse liikmeteks olid ka veel Ott Aunver ja Raivo Link.

24 november 2000.a. asutati klubi uuesti ja asutamislepingu sõlmimisel valiti Keila Jalgpalliklubile 4-liikmeline juhatus. Presidendiks sai Targo Kaldoja. Juhatusse valiti veel Kaius Karja, Raivo Link ja Ott Aunver.

2016.aastal läbis klubi taas uuenduskuuri ning moodustati uus viieliikmeline juhatus, kuhu kuulub ka hoolekogu (lastevanemate) esindaja. Lisaks moodustati treeningrühmad väljaspool Keilat tegutsevatesse piirkondadesse.

Tänases Keila JK-s osaleb regulaarselt treeningutel ca 300 last ja 60 täiskasvanut. Treeninguid annab 14 litsentseeritud treenerit.

Keila JK-st on üles kasvanud mitmeid Eesti noortekoondislasi. Esimese mängijana Eesti A-koondisesse jõudis 2016.a. Pavel Marin, kelle jalgpalluriks saamise teekonna esimesed 6 aastat möödusid Keila JK-s treenides.

Keila JK
„Üks meeskond, Üks unistus“