Mängija tutvustus

Mart-Mattis Niinepuu

50 Väravavaht

Kodakontsus :Eesti
Sünnikuupäev :23.07.1992
KTM :Jah
Löögijalg :Parem

VARASEMAD KLUBID: Keila JK,Tallinna Kalev JK (U19 eliitliiga ja mehed), Viljandi Tulevik (Valga Warriori), Paide Linnameeskond

EESTI KOONDIS: ~20 mängu (U18 – U-21):

Debüüt Portugalis – U-18 (jaanuar 27, 2010)

Viimane mäng Taani vastu – U-21 (märts 5, 2014)

SÄRGINUMBER:50

POSITSIOON: Väravavaht

MIKS OTSUSTASID KEILAGA TAASÜHINEDA?  Peamine põhjus Keila tagasi tulemiseks oli isiklikke eesmärkide ümber seadmine. Sain aru, et Eesti mõistes tippjalgpall ei ole mulle piisav väljund. Kunagine unistus profimängijaks saamisest on mõtteist kadunud. Soovin jalgpalli oma lõbuks edasi mängida ja loodan, et saan olla oma kogemustega Keila JK mängijatele kasulik.

KÕIGE EREDAM JALGPALLIGA SEOTUD MÄLESTUS?  Eredamad mälestused on kindlasi Eesti noortekoondiste mängud, mis andsid noorest peast kõvasti tuhinat juurde. Noortekoondiste mängudel, laagrites ja reisidel olime kui päris profid – söögid, massaažid, head treeningtingimused olid alati olemas. Samas oli ka Eesti koondise esindamine mulle alati väga pingerikas, vastuse koorem väravavahina tundus kohati meeletult suur.

Kindlasti on igavesti meeles veel Tallinna Kaleviga Esiliiga võit 2011. aastal, kus mind valiti ka meeskonna parimaks mängijaks kõigest 19 aastasena.

Samuti on mälestusväärsed võidud Paidega Tallinna suurte vastu ETV otse-eetris – 1-0 võit eelneva meistri Levadia vastu 2014. aasta esimeses mängus, ja 2-1 võit värskelt tiitli kindlustanud FC Flora vastu 2015. aasta viimases mängus.

KLUBIPOOLNE ISELOOMUSTUS: Keila JK’l on väravavahtide osas helged ajad. Meil on tohutu kogemustepagasiga ainult 24-aastane Mart, vaid 25-aastane „raudvara“ Kermo ja tõusev täht äsja 17-aastaseks saanud Ergo. Meie väravavahid saavad eritreeninguid ja võtame seda tunnustusena, et meiega taasliitus üks Eesti parimaid väravavahte Mart-Mattis Niinepuu.

Mardi talent ei olnud tegelikult koheselt märgatav. Noore poisina juba täiskasvanute liigat mängides hoidsime alguses kõvasti hinge kinni, et ca 30kg raskemad mehed Marti ära ei lõhuks ja vahel kippus palle näppude vahel läbi ka pudisema. Küll aga toimus metsik areng välgukiirusel ja siin võib esile tõsta Mardi töökust ning distsipliini. Üsna pea saime aru, et Mart oli see, kes meid ka ühel aastal liigavõiduni tassis. Selleks hetkeks oli Mardile silma peale pannud juba mitmed Meistriliiga klubid. Täna, 7 aastat hiljem, saame öelda et Mart on juba andnud Eesti jalgpallile kõvasti värvi juurde ning nüüd saab tema abiga tuule tiibadesse kindlasti ka järgmine põlvkond.     

SALARELV: Ärme unusta, et Mart on endiselt veel noor väravavaht –refleksid, väljajooksud, väljavisked, akrobaatilised hüpped ja muu selle ümber on endiselt tipptasemel. Tulge ja veenduge selles ise Keila JK mängudel!