Treener Erkki Kuriks

Treener Erkki Kuriks

Tunne oma klubi treenerit! 🧐

Nimi: Erkki Kuriks
Treeneri staaž: 6 aastat
Kvalifikatsioon: UEFA B
Klubi liige: 20 aastat
Praegused grupid: duubelmeeskond, P-2008, kooli- ja lasteaiagrupid, Keila SPIN programm

* Millal ja kuidas puutusid esimest korda kokku jalgpalliga?
Täpselt ei mäletagi, millal tekkis esimene huvi jalgpalli vastu. Kunagi esimeses klassis tehti Keila vanal Männiku staadionil (praegune Keila Kooli staadion) paar esimest trenni, mis ootamatult ära lõppesid. Mäng meeldis ning seejärel tekkis järgneval aastal juba uus treeninggrupp, kuhu sai mindud ja jäädud.

* Kust tuli mõte hakata jalgpalli treeneriks?
Endal sellist mõtet otseselt ei olnud, kuid klubi poolt tehti huvitav pakkumine. Tundus hea väljakutse ning uus tegevus, mida sai algul väiksemas mahus enda jalgpallimängude kõrvalt lisaks tehtud. Kuna treeneritöö hakkas meeldima, siis aja jooksul arenes töömaht järjest suuremaks ning nüüd on see mu põhitegevus, millega tegelen.

* Mis on selle töö juures kõige raskem? Aga kõige toredam?
Kõige rohkem vaeva võtab treeningute planeerimine, sest arvestada tuleb erinevate noorte omaduste, eripärade ja tasemetega, et kõik saaks treeningult võimalikult palju ja areneksid järjepidevalt. Kõige toredam on näha mängijate reaktsiooni ja ilmet, kui nende sooritus hästi välja tuleb ja nad sellest suurt rõõmu tunnevad.

* Mida pead hea treeneri kõige olulisemaks omaduseks?
Kõige olulisem omadus on järjepidavus. Teha asju järjepidevalt ja näha väikeseid muutusi ning arengut.

* Mis on sinu eesmärk treenerina?
Eesmärk treenerina on areneda ja õppida pidevalt juurde, et anda edasi mängijatele võimalikult palju teadmisi ja oskusi.

* Miks oled sa just Keila Jalgpalliklubi treener?
Kuna olen suure osa elust olnud Keila JK liige ja sellest väga palju ise juurde saanud. Siis nüüd tunnen suurt kutsumust anda võimalikult palju teistele jalgpallihuvilistele ja klubile.

%d bloggers like this: