Treener Hendrik Nälk

Treener Hendrik Nälk

Tunne oma klubi treenerit!🧐

Nimi: Hendrik Nälk
Kehalise ettevalmistuse treeneri staaž: 2 aastat
Kvalifikatsioon: Lõpetamas BSc Strength & Conditioning
Klubi liige: 2 aastat
Praegused grupid: esindusvõistkond ja noormeeste võistkonnad

* Millal ja kuidas puutusid esimest korda kokku jalgpalliga?
Tõenäoliselt esimene kokkupuude jalgpalliga oli koduhoovis sõpradega palli toksimine, kuid esimeseks tõeliseks kokkupuuteks loeksin väga väikese poisina Martin Reimi jalgpallisaadet, mida sai telekast vaadatud, mille abil sain esimesed sõprussidemed palliga. Nimelt laotasin põrandale erinevad mänguasjad ning hakkasin palli vedama mänguasjade vahel. Täpselt nii nagu Martin Reim oli saates ette näidanud.

* Kust tuli mõte hakata kehalise ettevalmistuse treeneriks?
Esimesed mõtted koitsid noortekoondises olemise juures, mil pähe tuli idee, et juhul kui jalgpallurikarjäärist ühel või teisel põhjusel asja ei saa, siis see võiks olla amet, mida pidada. Tallinna Arte Gümnaasiumi jalgpalliklassi õpilasena võtsin endale eesmärgiks siduda enda tulevik jalgpalliga, aga kuna Eestis ei ole võimalik õppida eriala süvitsi tundma, siis kogusin aasta otsa vahendeid, et minna Suurbritanniasse antud ametit õppima, sest seda õpetatakse Euroopa pinnal vaid loetud koolides, kuid vastukaaluks on Ameerika Ühendriikides laialt levinud. Kuigi mõte Ameerika Ühendriikides õppimisest tundus ja tundub siiani ahvatlev, kaldus kaalukauss siiski Euroopa pinnal õppimise poole.

* Mis on selle töö juures kõige raskem? Aga kõige toredam?
Ütleks, et raske on töö, mida peab kodus tegema. Antud ameti juurde käib palju analüüsimist ning andmetöötlust, mis on üpriski ajakulukas. Toredaimaks peaksin tulemust. Mängijad võivad küll jonnida, et treeningud on rasked ja tõstatada raskustes vaeveldes küsimusi, kas see kõik on vajalik. Treenerina pakub suurt rahulolu, kui näed reaalsetes mängusituatsioonides, et hoolealused on paremas konditsioonis, mis tõstab meeskonna võimekust ning tead, et mängijad on vastavuses spordi füüsiliste nõudmistega, mis teeb neid vigastustele vähem vastuvõtlikumaks. Teadupärast on jalgpall igapäevases arengus, mis tähendab, et mäng muutub kiiremaks ning füüsiliselt raskemaks. Selle foonil ongi oluline, et mängijad käiksid kaasas spordi arenguga ning sealhulgas oleksid riskid minimaliseeritud. See aitab kaasa meie jalgpalli arengule ning see on minu number üks eesmärk. Teadmine, et mängijad on füüsiliselt võimekad, pakub rahulolu ning pean seda kõige toredamaks.

* Mida pead hea treeneri kõige olulisemaks omaduseks?
Pean treeneri juures kõige olulisemaks omaduseks haridust ning haritust. Seda otseloomulikult nii teoreetilises kui ka praktilises plaanis. Kuid äärmiselt tähtis on mitte unustada haritust, mis vastutab selle eest, et emotsionaalses ning kollektiivses mõttes oleksid suhted korras. Mängijad ja treenerid peaksid mitte ainult jalgpalluri ja treenerina arenema, vaid inimesena kui tervikuna. Arvan, et jalgpall mängib kultuuriruumis suurt rolli, kuid et olla edukas mängija või treener, on tähtis, et olla ka tasakaalukas ning tark inimesena. Näiteks võib võtta meie jalgpalli suurkujud eesotsas Mart Poomi, Ragnar Klavani või Konstantin Vassiljeviga.

* Mis on sinu eesmärk treenerina?
Pikaaegne eesmärk on jõuda Eesti A-koondise treenerite pingile. Lühiajaline eesmärk on aidata klubil areneda ning üheskoos jõuda Eesti klubijalgpallimõistes võimalikult tipu lähedale.

* Miks oled sa just Keila Jalgpalliklubi treener?
Klubi juures meeldib kõige enam ambitsioon ning visioon. Kuna olen ambitsioonikas inimene, siis mulle meeldib, et klubil on kindel soov ning nägemus, kuhu tahame jõuda. Tahan teha tööd mõtestatult ning meie klubi annab selleks võimaluse.

%d bloggers like this: