Treener Kenno Muraveiski

Treener Kenno Muraveiski

Tunne oma klubi treenerit!🧐

Nimi: Kenno Muraveiski
Treeneri staaž: 1,5 aastat
Kvalifikatsioon: EJL C (omandamisel)
Klubi liige: 8,5 aastat
Esindusvõistkonna mängija
Praegused grupid: P-2011, P-2009, Miki lasteaed, Padise, Vääna ja Laulasmaa piirkonnad

* Millal ja kuidas puutusid esimest korda kokku jalgpalliga?
Mulle on alati meeldinud jalgpall, sest juba väikesest peale vaatasin telekast jalgpalli ning siis otsustasin 6-7 aastaselt tulla Keila JK-sse trenni ja sellest ajast alates olengi jalgpalliga igapäevaselt tegelenud.

* Kust tuli mõte hakata jalgpalli treeneriks?
Klubi parasjagu otsis noortetreenerit ning kuna ma olen ise huvi tundnud selle ameti peale, siis sai hakatud tegelema treeneritööga. Iseloomult olen küllaltki perfektsionist ja seetõttu mängijana olles tihti peale vaatasin ise osaletud treeninguid sellise pilguga, et mida saaks või võiks veel teistmoodi teha ning kuidas mina mängijaid treeniksin. Lisaks sellele meeldivad mulle väljakutsed ja jalgpallis on neid väga palju.

*Mis on selle töö juures kõige raskem? Aga kõige toredam?
Ma arvan, et kui sulle see töö meeldib, siis pole ükski takistus ületamatu või liiga raske. Toredaid asju on palju. Väga hea meel on näha arengut mängijates. Lapsed on hästi siirad ning nad ütlevad alati välja, mis nad asjast arvavad, olgu see siis hea või halb ning see on asi, mida mulle väga meeldib kuulda.Treenerina soovin treeningutel ja mängudel alati endast anda 100% ning jalgpalliplats on koht, kus muud mõtted kaovad ning ma keskendun ainult jalgpallile. Minu jaoks on jalgpall elustill, sellepärast ma naudin igat hetke, mis veedan platsil treeneri või mängijana.

*Mida pead hea treeneri kõige olulisemaks omaduseks?
Treener peab olema mängijatele eeskuju ja seda mitte ainult jalgpallis, vaid ka väljaspool seda. Suhtlus on tähtis, sest kõigil on häid ja halvemaid päevi ning see paratamatult kandub edasi ka jalgpalliplatsile. Nagu mu lemmik treener Diego Simeone on öelnud: „Hea treener oled sa siis, kui juba riietusruumi astudes saad aru, kellel on täna halb päev, sest just see mängija vajab motiveerimist ja usku iseendasse, kuna jalgpall on meeskonnamäng.“ Kõige tähtsamaks pean ma aga oskust mängijaid motiveerida. Kui meeskonnas on olemas see tuhh ja tahtmine, siis hakkab uskumatuid asju juhtuma.

* Mis on sinu eesmärk treenerina?
Minu eesmärk on olla hea treener ja seda igas mõttes. Proovin anda endast poistele nii palju, kui suudan. Soovin 2009 ja 2011 grupiga sellel aastal A-tasemel mängida häid mänge ja võistkondadena areneda. Pikaajalise eesmärgina teen poistega koos palju tööd, et mängija, keda olen aidanud jalgpallurina areneda, jõuaks tulevikus kuhugi maailma tippklubisse.

*Miks oled sa just Keila Jalgpalliklubi treener?
Minu jaoks on oluline, et klubil oleks visioon ja nägemus, kuhu tahetakse jõuda ning Keila JK-l on see olemas. Lisaks sellele meeldib mulle klubisisene atmosfäär ja kokkukuuluvus. Ning lõpetuseks on mul suurepärased treeninggrupid, kus on palju mängijaid, kes on tublid jalgpallurid, sest pingutavad väga kõvasti, et ükspäev mängida jalgpalli kõrgel tasemel.

%d bloggers like this: