Treener Mart-Mattis Niinepuu

Treener Mart-Mattis Niinepuu

Tunne oma klubi treenerit! 🧐

Nimi: Mart-Mattis Niinepuu
Treeneri staaž: 3 aastat
Kvalifikatsioon: EJL C
Klubi liige: 18 aastat
Praegused grupid: Keila JK väravavahid, SPIN-programm Haabersti

* Millal ja kuidas puutusid esimest korda kokku jalgpalliga?
Mäletan, et kõik algas sõbra Priidu aiast, kus jalgpall sai mingi hetk kõige populaarsemaks mänguks. Mulle meeldis pehme muru peal hüpata ja peagi kutsusid sõbrad mind Keila JK jalgpalli trenni. Toonane Männiku väljak polnud küll sama pehme kui kodumuru, aga trennis mulle meeldis.

* Kust tuli mõte hakata jalgpalli treeneriks?
Peale lõpetamist tippjalgpalliga tulin 2016. aasta suvel tagasi Keila JK’sse mängima. Peagi tehti mulle ettepanek hakata ka noortetreeneriks. Ausalt öeldes kartsin seda väga, ma olin esimestes trennides treenerina rohkem närvis, kui ise suurtes mängudes. Kuna see tundus nii suur väljakutse, siis otsustasin proovida. Tagantjärgi on see olnud üks parimaid otsuseid, mis teinud olen.

* Mis on selle töö juures kõige raskem? Aga kõige toredam?
Keeruliseks teeb see, et treenime indiviide suures meeskonnas. Treenerina oleks mugav kui kõik noored on ühte nägu ja samasuguste huvidega, aga õnneks/kahjuks ei ole see võimalik. Kõigil noortel on oma iseloom, oskused, tujud ja soov saada tähelepanu. Kuidas aidata igat mängijal saavutada oma maksimaalne tase ja samal ajal juhtida neid meeskonnana? See on tõeline kunst.

Kõige toredam on näha rõõmsaid noori nägusid trenni alguses, trenni lõpus, väravat lüües, võidu üle tähistades. See annab endale motivatsiooni ja energiat.

* Mida pead hea treeneri kõige olulisemaks omaduseks?
Suhtlemisoskus. Treener peab oskama läheneda igale mängijale, juhendada, toetada, nõudlik olla, motiveerida ja kõik mängijad meeskonnana toimima panna.

* Mis on sinu eesmärk treenerina?
Eesmärk on olla hobitreener edasi. Tunnen, et selliselt on elu vaheldusrikkam ja ootan ise ka trenni minemist.

* Miks oled sa just Keila Jalgpalliklubi treener?
Keila JK’s olen ma saanud ise tuule lendu, nüüd väravavahtide treenerina on mul võimalus aidata tulevasi talente samale teele. Meil on suur klubi ja uhke on olla Keila JK’ga seotud.

%d bloggers like this: