Treener Tauri Tamkivi

Treener Tauri Tamkivi

Tunne oma klubi treenerit! 🧐

Nimi: Tauri Tamkivi
Treeneri staaž: 11 aastat
Kvalifikatsioon: UEFA B
Klubi liige: 19 aastat
Praegused grupid: P-2010

* Millal ja kuidas puutusid esimest korda kokku jalgpalliga?
Esimest korda puutusin jalgpalliga kokku lasteaia vanuses olles, kui kodu juures oleval muruplatsil sai venna ja onupoegadega jalgpalli mängitud. Kuna mäng mind köitis ning onupoolne pere oli samuti läbi ja lõhki jalgpalli usku, siis sai teises klassis mindud äsja loodud kohalikku jalgpallitrenni Keila JK-sse.

* Kust tuli mõte hakata jalgpalli treeneriks?
Jalgpall oli ja on mu elu üks oluline osa. Lapsena ja noorukieas oli mul unistus ja eesmärk saada professionaalseks jalgpalluriks, kuid erinevate vigastuste tõttu ei saanud ma mängijana samamoodi edasi jätkata. Sealt edasi oli loogiline jätk treeneriametit proovida, sest soov oli olla spordialaga seotud. Mõte treeneriks hakata ei olnud üks konkreetne hetk, vaid kujunes aja jooksul.

* Mis on selle töö juures kõige raskem? Aga kõige toredam?
Selle töö juures on kõige raskem mängijate psühholoogia ehk nende mõistmine ja motiveerimine. Piltlikult öeldes tuleb näha inimeste peadesse, et aru saada, kuidas mängijaid kõige paremini suunata, juhendada ja motiveerida. Alati teeb treeneri rõõmsaks see, kui oskused ja teadmised, mille kallal on treeningutel mängijatega tugevasti vaeva nähtud mängus realiseeruvad.

* Mis omadused peavad inimesel olema, et saada heaks treeneriks?
Kindlasti peab olema kohusetundlik, mis tähendab, et treener on oma oleku ja käitumisega mängijatele eeskujuks. Lisaks peab hea treener olema analüüsivõimeline, et suuta mängijaid arendada.

* Mis on sinu eesmärk treenerina?
Minu eesmärk treenerina on arendada mängijaid võimalikult maksimaalselt ning mõjutada, et neist kasvaksid sportlike eluviisidega noored. Usun, et jalgpall on enamat kui sport. See on eluviis ning hea pidepunkt tulevases elus, sest läbi jalgpalli tulevad sõbrad ja tuttavad, tekib toetav meeskond ja ühtne kogukond, mis näiteks keerulisematel hetkedel aitab.

* Kui palju peab õppima, et saada jalgpalli treeneriks?
Jalgpalli treeneriks saamine ja olemine on pidevalt jätkuv õppeprotsess, ehk treener õpib kogu aeg midagi juurde läbi treenerite koolituste ning oma ja teiste treenerite kogemuste. Kuid eelkõige arvan, et tuleb olla hea inimene, et saada jalgpalli treeneriks.

* Miks oled sa just Keila Jalgpalliklubi treener?
Keila Jalgpalliklubis meeldib mulle sõbralik kollektiiv ning klubi liikmete ühtehoidev hoiak. Siin klubis olles tekib kuuluvuse tunne, et sa oled õiges kohas ning teed õiget asja. Näen meie klubis meeletut potentsiaali ning võimalusi, mille suunas järjest edasi liikuda.

%d bloggers like this: